македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2011

ТТК Банка со награда за студентите на „Американ Колеџ“

 

Во рамки на промоцијата за постдипломски студии на Универзитетот „Американ Колеџ“ Скопје, директорот на ТТК Банка, г-дин Драгољуб Арсовски, додели признанија и парична награда од по 2000 денари во форма на картички на тимот студенти од Факултетот за деловна економија и менаџмент при Универзитетот „Американ Колеџ“ Скопје кои изработија „Маркетинг план за ТТК Банка“. Во рамки на образовната програма на „Американ Колеџ“ беа изработени повеќе проекти за различни компании, при што проектот за ТТК Банка беше избран за најдобар од страна на стручен совет.

 

Ова претставува уште една потврда дека студентите на „Американ Колеџ“ се образоваат не само со знаење, туку и со вештини за аплицирање на знаењето во реалното деловно работење, преку изработка на реални маркетинг-проекти. Студентите добиваат практично искуство во компании при изработка на маркетинг-проекти, во контакти и комуникација со деловниот свет, како и развивање и градење т.н. меки вештини (преговарање, презентирање, деловно комуницирање).

ТТК Банка, како член на Деловниот совет на Универзитетот „Американ Колеџ“ Скопје, секогаш е подготвена за соработка со образовните институции и конкретно во давање поддршка за градење и создавање млади и успешни маркетинг-професионалци. Оваа соработка се заснова на долгогодишна релација, каде што ТТК Банка постојано ангажира студенти за практична работа.

Со оваа соработка и овие резултати задоволни се компаниите, задоволни се професорите задоволни се и студентите. Наградата претставува дополнителен поттик за студентите  за посветеноста во совладувањето на програмите и желбата за практична имеплементација на совладаната метерија.

На настанот се промовираа и постдипломските студии на Факултетот за деловна економија и организациони науки, Факултетот за странски јазици, Факултетот за архитектура и дизајн, како и Факултетот за компјутерска техника и информатика. Факултетот за деловна економија и организациони науки веќе работи со американска акредитација, а другите факултети се во фаза на акредитација од страна на Американскиот совет за акредитација на бизнис програми (ACBSP).


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување