македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Спонзорства и донации 2020

ТТК Банка АД Скопје со поддршка на манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“

 

 

Во периодот од 1-ви до 10-ти август ТТК Банка АД Скопје реализираше значајна поддршка на традиционалните научно-културни средби „Десет дена Крушевска Република“, манифестација којашто одбележува еден од најзначајниот период од историјата на државата.

 

Во текот на десетте дена, со низа културни настани, се чествуваше историјата и минатото, а на задоволство на посетителите и учесниците се одржа популарната спортска атракција „When in Krusevo“, како и новиот спортски предизвик од оваа година – пливачкиот маратон во Крушевското Езеро.

 

Поддржувајќи повеќе големи настани што привлекоа значително внимание кај домашните, но и кај странските посетители, во изменети услови заради коронавирусот, ТТК Банка АД Скопје стави акцент и на здравјето на посетителите делејќи им заштитни маски. Банката ги презентираше и услугите на електронското и мобилното банкарство како брз, едноставен, безбеден, 24/7 достапен начин за реализација на финансиските обврски.

 

ТТК Банка АД Скопје, посветена кон општествено - одговорните практики, продолжува со поддршката на активности што придонесуваат за зачувување на вистинските вредности.

* објавено на 11.8.2020 година


 

Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување