македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2019

Денови на финансиска писменост во ТТК Банка АД Скопје

TTK Банка АД Скопје како општествено одговорна компанија се вклучува во реализацијата на третото издание на "Деновите на финансиската писменост’’, кои ќе се одржат од 29 до 31 мај, во организација на Народната банка и другите регулаторни финансиски институции.

Ги очекуваме сите заинтересирани граѓани во филијалите на ТТК Банка АД Скопје во Скопје, Тетово, Битола, Куманово, Охрид, Штип и Струмица каде на соодветно означен простор ќе имаат можност во непосредна комуникација со нашите вработени да се информираат и советуваат за предностите на современите дигитални начини за плаќање преку електронското и мобилното банкарство како и актуелната понуда на атрактивни финансиски производи и услуги на Банката.

Експозитури

Адреса

Работно време

понеделник – петок

сабота

Филијала Скопје

ул. „Народен фронт бр“.19а, Скопје

од 08:00 до 17:00

од 09:00 до 13:00

Филијала Тетово

бул. „Илинденска" бр.2б/Булевар, Тетово

од 08:00 до 18:00

од 09:00 до 13:00

Филијала Битола

ул. „Столарска" бр.7, Битола

од 08:00 до 18:00

од 09:00 до 13:00

Филијала Куманово

ул. „Гоце Делчев" бр.38, Куманово

од 08:00 до 16:00

од 09:00 до 13:00

Филијала Штип

ул. „Ванчо Прќе" бр.67, Штип

од 08:00 до 16:00

од 09:00 до 13:00

Филијала Охрид

ул. „Македонски Просветители" бр.8в, Охрид

од 08:00 до 16:00

од 09:00 до 13:00

Филијала Струмица

ул. „Благој Јанков Мучето" бр.2, Струмица

од 08:00 до 16:00

од 09:00 до 13:00

 


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување