македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Премиум пакети за приматели на плата преку банката
Депозити
Електронски сервиси за информирање
Електронско банкарство
Мобилно банкарство
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

Спонзорства и донации 2017

ТТК Банка во поддршка на 65 годишнината од постоењето на КК Тетекс ТТК

 

КК Тетекс ТТК е приказна која трае 65 години и продолжува да остава неизбришлива трага во историјата на Македонската кошарка. Кошаркарскиот клуб постои од 1952 година а денеска КК Тетекс ТТК се натпреварува во втора македонска лига.

Сите овие години ТТК Банка е генерален спонзор на клубот, така и оваа 2018 година Банката ќе ги поддржи нивните натпревари, нивната игра, тимскиот дух и напорот да се натпреварува во првата македонска лига.

ТТК Банка останува долгогодишен поддржувач на спортот, младите, нивниот здрав раст и развој.

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 


 

Известување за работно време на експозитури и филијали на 19.1.2018 година (петок)
ЈАВЕН ПОВИК за избор на прес клипинг агенција за 2018 година
Известување за експозитура Велес
СУПЕР Станбен кредит со СУПЕР фиксна каматна стапка од 2,85% во првите три години
СЕГА Е ЛЕСНО, со ненаменскиот потрошувачки хипотекарен кредит со фиксна каматна стапка од 4,90% во првите три години

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување