македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Спонзорства и донации 2009

Признание за филантропија 2008 - ЦИРА

На 18.05.2009 год., во Музеј на град Скопје, традиционално се одржа доделувањето "Награди за филантропија 2008" во организација на Центарот за инситуционален развој (ЦИРА).

На настанот беа доделени шест награди за филантропија, во неколку категории: индивидуален филантроп од Македонија, индивидуален филантроп од дијаспората, здуржение на граѓани, институција или медиум кој придонел за подигнување на свесноста кај јавноста, здружение на граѓани, голема национална компанија и мало и средно претпријатие. Одлуката за добитниците на награди ја донесе независно стручно жири, кое беше составено од претставници на бизнис-заедницата, медиумите, естрадата, граѓански организации и др.

ТТК Банка беше номинирана и влезе во потесен круг во изборот за награда за корпоративна филантропија за 2008 година, во категоријата голема национална компанија. Во оваа категорија, номинирани беа многубројни претпријатија кои со својот придонес овозможиле подобрување, олеснување и развој на животот во заедницата. Во трка со поголемите, ТТК Банка влезе во потесен круг и беше одбрана меѓу тројца финалисти од вкупно 15 номинирани во оваа категорија.

Во улога на општествено одговорна компанија, ТТК Банка во текот на 2008 година реализираше низа активности и проекти во вид на донации, добротворни активности, волонтерство и слични активности кои придонесуваат во процесот на градење здрава и просперитетна заедница. Главни активности кои ја одбележаа 2008 година се: Глобална недела на претприемачот, Интернационалниот фестивал на филмска камера "Браќа Манаќи", проектот "Звуци од Македонија", донација за СОС Детско село, донација за Клиника за детски болести-Скопје, донација Клинички центар Тетово, донација за Здружение за хендикепирани лица и поединци, КУД Кочо Рацин, поддршка на спорт, Народен театар Битола, поддршка на промоција на современа уметност во Македонија, Акто фестивал и многу други активности.

Реализирајќи ги овие активности, ТТК Банка придонесе во подигнување на свесноста кај вработените и граѓаните, како и стимулирање на заедницата за вложување, донирање и активно вклучување во подобрувањето на условите за живеење во заедницата и постигнување одржлив развој. Грижата и хуманата активност кон сите на кои им е потребна помош е определба на ТТК Банка, која работи во тоа опкружување и се чувствува како дел од целата заедница.


 

Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 4-ти август
Известување за предвремена исплата на јулски пензии од 28-ми јули 2020 година
ТТК Банка АД Скопје со нови промотивни депозити за штедачите - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година
ТТК Банка донираше компјутери за ученици од социјално ранливи семејства
Јавен повик за учество на XXXIV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за промена на договорните услови за кредитните производи на правни лица
Известување за понудата за одложување на плаќањето на кредитните обврски на клиентите - физички лица
ТТК Банка АД Скопје однапред плати аконтации за данок на добивка за 2020 година во износ од 10,5 милиони денари

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување