македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Физички лицаКредити

Кредити за физички лица

Сите ние имаме желба да успееме, да поседуваме нешто, но понекогаш потребна ни е поддршка за да ги оствариме нашите желби и соништа.

ТТК Банка АД Скопје е тука да ги поддржи сите оние кои имаат амбиција и желба да бидат најдобри, да бидат успешни, задоволни и комфорни во секојдневниот живот.

Одберете го кредитот кој најмногу одговара на вашите потреби.

Референтни каматни стапки

НАМЕНСКИ КРЕДИТИ

Станбен кредит
Кредит за други намени - по фактури
Рамковен револвинг кредитен лимит
ИНСТАНТ ненаменски потрошувачки кредит

 

НЕНАМЕНСКИ КРЕДИТИ

МОЈ кредит - ненаменски потрошувачки кредит
СМАРТ ненаменски потрошувачки кредит со РИЗИКО животно осигурување со 4,85% годишна фиксна каматна стапка во првите две години (без надоместок за одобрување до 31.12.2020 година)
СМАРТ ненаменски потрошувачки кредит без ризико животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредит со ризико животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредит без ризико животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредит - за неприматели на плата/пензија
Ненаменски потрошувачки кредити обезбедени со депозит
Ненаменски потрошувачки кредит со залог на недвижен имот со РИЗИКО животно осигурување со 4,70% годишна фиксна каматна стапка во првите три години (без надоместок за одобрување до 31.12.2020 година)
Ненаменски потрошувачки кредити со залог на недвижен имот со фиксна каматна стапка од 4,90% во првите три години без ризико животно осигурување


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување