македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

 

 

Почитувани клиенти,

 

 

Ве информираме дека, почнувајќи од 1.6.2020 година, филијалите и експозитурите на TTK Банка АД Скопје ќе работат со променето работно време од 8 до 16 часот, секој работен ден од понеделник до петок при што саботите ќе бидат неработни, освен шалтерот лоциран во ТЦ Палма Мол во Тетово со работно време од 10 до 17 часот.

 

Секогаш кога е можно изберете брзо, едноставно, безбедно и бесплатно безготовинско плаќање со употреба на картичката или преку електронското E-bank и мобилното M-banк банкарство на ТТК Банка АД Скопје.

 

Преку електронските канали, ТТК Банка АД Скопје Ви ја овозможува целокупната понуда на банкарски производи и услуги: проверка на состојбата на сметката/кредити/картички/депозити, плаќања, oрочување на средства, аплицирање за кредит, можност за активирање известувања за секоја направена трансакција, управување со лимит за картички и многу други дополнителни услуги.

 

Во случај на потреба за уплата/исплата на готовина, користете ја мрежата на банкомати.

 

При неопходна посета на филијалите и експозитурите на Банката потсетуваме дека е задолжително носење  лична заштитна опрема на лицето (заштитна маска, марама или шал), држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

 

 

Со почит,

 

ТТК Банка АД Скопје

 

 

*29.5.2020 година

 


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување