македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Премиум пакети за приматели на плата преку банката
Депозити
Електронски сервиси за информирање
Електронско банкарство
Мобилно банкарство
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

Соопштенија за јавност 2018

ТТК Банка АД Скопје со освоени два пехари на 20-тите Синдикални игри во Охрид

 

 

Од 18 до 20 мај 2018 година во Охрид се одржаа 20-тите јубилејни Синдикални игри коишто ги организира Синдикатот на финансиски организации (СФОМ) и на коишто учествуваа 12 финансиски институции.  

 

ТТК Банка активно се натпреваруваше во повеќе категории (кошарка, фудбал, одбојка, пинг-понг, стрелање, пикадо, серва и куглање) и оствари одлични резултати:

 

1.     Второ место во одбојка (мажи) и

 

2.     Трето место во серва.

 

 

 

*објавено на 23.5.2018 година

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на девизните депозити на физички лица во евра

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување