македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Соопштенија за јавност 2020

Известување за експозитурата на ТТК Банка АД Скопје во градот Дебар

Почитувани клиенти,

Во согласност со актуелната состојба и преземање активности за превенција и заштита од неконтролирано ширење на корона вирусот (COVID-19) Ве информираме дека експозитурата на ТТК Банка АД Скопје во Дебар времено нема да работи.

На Ваше располагање останува банкоматот поставен во рамки на експозитурата, како и банкоматите на другите банки од кои може да подигнувате готовина со Visa Classic картичките на ТТК Банка АД Скопје, при што провизијата за подигнување на готовина ќе биде надоместена од страна на ТТК Банка АД Скопје. При подигнување на готовина од банкоматите Ве потсетуваме да ги користите хигиенските препораки за заштита од вирусот.

Останете безбедни дома и реализирајте ги Вашите денарски трансакции без трошоци преку електронското и мобилното банкарство на ТТК Банка АД Скопје!

Чувајте го Вашето здравје и здравјето на другите!

Ви благодариме на разбирањето.

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 

*18.03.2020 година


 

Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 4-ти август
Известување за предвремена исплата на јулски пензии од 28-ми јули 2020 година
ТТК Банка донираше компјутери за ученици од социјално ранливи семејства
Известување за исплата на паричните права од социјална заштита од 4-ти јули
Јавен повик за учество на XXXIV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година
ТТК Банка АД Скопје со нови промотивни депозити за штедачите - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Известување за промена на договорните услови за кредитните производи на правни лица
Известување за понудата за одложување на плаќањето на кредитните обврски на клиентите - физички лица
ТТК Банка АД Скопје однапред плати аконтации за данок на добивка за 2020 година во износ од 10,5 милиони денари

 

 

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување