македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Премиум СМАРТ пакет за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Спонзорства и донации 2016

Ја споделуваме атмосферата од традиционалното искачување на највисокиот врв на Шар Планина на 2747 метри.

Уживајте, се гледаме следната година повторно, на истото место :)! 

 

 

*објавено на 30.5.2016 година.

______________________

 

ТТК Банка АД Скопје во поддршка на 35. традиционално искачување на највисокиот врв на Шар Планина – Титов Врв

 

 

На 28. и 29. мај 2016 година, во организација на планинарскиот клуб „Љуботен“, ќе се одржи 35. традиционално искачување на највисокиот врв на Шар Планина – Титов Врв.

ТТК Банка, како општествено одговорна компанија, со огромно задоволство, во улога на генерален спонзор, традиционално го поддржува искачувањето на Титов Врв, кое оваа година го има мотото – „Да се искачиме на 2747 метри и да дадеме поддршка Шара да се прогласи за национален парк’’.

 

               

 

Се очекува присуство од над 700 учесници, членови на планинарските друштва од регионот, кои својот освојувачки поход кон врвот ќе го започнат во недела на 29. мај во 6.00 часот.

 

Опстојувањето и одржувањето на овој настан е од големо значење за развојот на здрава и просперитетна заедница, како и за промовирањето на уникатните и специфични убавини што ги поседува оваа прекрасна земја. Со поддршката, ТТК Банка влијае на свеста за јакнење на спортскиот дух и на здравиот начин на живот.

 

Во рамките на својата определба да биде институција со високоизградена општествена одговорност, која се грижи за околината во која живее и работи, ТТК Банка поддржува настани што придонесуваат во развојот на здраво општество, како и во подигнување на свесноста за здравиот начин на живот.

 

Ги покануваме сите љубители на спортот, планината и на природата овој викенд да дојдат и да уживаат во прекрасните пејзажи на Шар Планина.

 

 

 

Со почит,

 

ТТК Банка АД Скопје

 

 

 


 

Интервју со Претседателот на Управен одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Денар.мк“ - „Ефикасни и достапни и во услови на здравствена криза“
Известување за предвремена исплата на пензиите од 26-ти ноември 2020 година
Известување за четвртото издание на едукативниот настан „Денови на финансиската писменост“
Известување за времено затворање на експозитура Куманово 1
Известување за промена на локација на банкомат во Битола
ТТК Банка АД Скопје ја прошири деловната мрежа со нова експозитура во Кавадарци
Известување за исплата на паричните права од социјална и детска заштита од 4-ти ноември
ТТК Банка АД Скопје со нова експозитура во Скопје, Дебар Маало
ТТК Банка предупредува на лажно претставување со злоупотреба на името на Банката
Јавен повик за учество на XXXV седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Поволно штедење во ТТК Банка АД Скопје со промотивните депозити за физички лица - ПРОМО ФИКС во денари и во евра
Без трошоци за одобрување и администрирање за кредитите со РИЗИКО кредитно животно осигурување до 31.12.2020 година
Интервју со Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор“: Кризата се ширеше побрзо и од вирусот, ТТК Банка одговори силно на предизвиците
Известување за промена на работното време на филијалите и експозитурите од 1.6.2020 година

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување