македонски shqip english
 
Физички лица
Трансакциски сметки
Платен промет
Картички
Кредити
Ризико кредитно животно осигурување
Ненаменски потрошувачки кредити со ризико животно осигурување за приматели на плата/пензија преку Банката
Депозити
Кусур штедење
Онлајн штедење
Мобилно банкарство
Електронско банкарство
Електронски сервиси за информирање
Менувачко работење
Трезорско работење
Апликации физички лица
Правни лица
Сметки
Платен промет
Бизнис картички
Кредити
Депозити
Документарно работење
Електронско банкарство
Трезорско работење
Апликации правни лица
Работа со хартии од вредност
MoneyGram - меѓународен трансфер на пари

 

            ЧЛЕН НА

 

Референтни каматни стапки

 

Соопштенија за јавност 2019

Известување за работата на експозитурите и филијалите на ТТК Банка АД Скопје на 28 август 2019 година (среда)

 

 

Почитувани корисници,

 

Ве известуваме дека по повод претстојниот празник – „Успение на Пресвета Богородица“, Голема Богородица, на 28 август 2019 година (среда) ќе работат следните експозитури и филијали на ТТК Банка АД Скопје:

 

Филијала/Експозитура

Адреса

Работно време

Експозитура Скопје Чаир

ул. „Ќемал Сејфула“ бр. 1/1/4, Скопје

од 08:00 до 16:00 часот

Филијала Тетово

бул. „Илинденска“ бр. 2б, Тетово

од 08:00 до 16:00 часот

Експозитура Тетово Платен промет

ул. „Илирија“ бр. 40, Тетово

од 08:00 до 16:00 часот

Експозитура Тетово Илинденска

ул. „Илинденска“ бр. 226, Тетово

од 09:00 до 17:00 часот

Експозитура Гостивар

ул. „Иво Лола Рибар“ бр. 18, Гостивар

од 08:30 до 16:30 часот

Експозитура Куманово 1

ул. „ЈНА“ бр. 102, Куманово

од 08:30 до 16:30 часот

Експозитура Дебар

ул. „8-ми Септември“ бр.1/3, Дебар

од 08:00 до 16:00 часот

 

На Ваше располагање се услугите достапни преку апликацијата за мобилно банкарство TTK m-bank и електронското банкарство, како и мрежата банкомати на ТТК Банка АД Скопје.

 

ТТК Банка АД Скопје Ви го честита празникот!

 

 

Со почит,

ТТК Банка АД Скопје

 


 

Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти март 2021 година
Јавен повик за учество на XXXVI-тата седница на Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје
Известување за предвремена исплата на пензиите од 25-ти февруари 2021 година
Известување за упис на клиентите – правни лица во регистарот на вистински сопственици најдоцна до 27 април 2021 година
TTK Банка АД Скопје ја исплати каматата за првата година на сопствениците на корпоративни обврзници - втора емисија
Известување за исплата на годишна камата за имателите на корпоративни обврзници од втората емисија по каматна стапка од 2,7% на годишно ниво
Известување за исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита од 4-ти февруари 2021 година
Известување за поставен нов банкомат во Трговски центар „Палма мол“ во Тетово
Претседателот на Управниот одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски за „Фактор.мк“ - ЖЕЛБА ЗА 2021 ГОДИНА: Посакувам подобра година без ограничувања и поголема слобода на функционирање за секого

Copyright ТТК БАНКА АД Скопје Народен Фронт 19А 1000 Скопје тел/факс: 02/3236-400 e-mail: ttk@ttk.com.mk мапа на сајтот предупредување